1652877521282_Turku_Castle_3%C2%A9visitturku-me.jpg

AIKATAULU

Kokous rakentuu kattoteemaltaan johtajuuden, yhteiskunnallisen vaikuttamisen ja kestävän kehityksen ympärille.  Aikataulujen muuttuessa päivitetään ne tälle sivulle. Voit ladata aikataulun myös lu­ku­jär­jes­tys­muo­dos­sa tästä.


PERJANTAI:

15-19 Kokoustoimisto palvelee /Aula

16-17 Ehdokasvalmennus /Ringsberg 

17-19 Puheenjohtajakokous /Ringsberg

17-18 Start-koulutus/ Moriaberg

18-18.30 First timers-coctails & Finland foundation coctails/Aula

18:15-19  Keynote Petteri Pohjonen: Hesburgerin vihreä siirtymä / Moriaberg

19-20.30 Vaalipaneeli /Aula

20.30 -> Pj-kokous   jatkuu, jos tarpeen /Ringsberg

19.00-21.00 Tulojuhla & ruokailu (Teema: Too Hot!) / Aula

20.00 -> Turku Night Adventure alkaa! (bussikuljetukset klo 20.00, 20.30 ja 21.00), teema/pukukoodi Too Hot!

00.00 -> Jatkot


LAUANTAI:

5.55 Aamutreeni Kupittaan puistossa /Kokoontuminen hotellin aulassa (muista säänkestävä vaatetus!)

7-11 Aamupala hotellissa majoittuville

8-14 Kokoustoimisto  palvelee /Aula

9-10 Vaalipuheet /Aula

9.30-9.45 Yritystarina: Hävikkikukkakauppa Käpykukka /Ringsberg

10-15.30 Trade Show /Aula

10-12 GA (vaalit) /Moriaberg

 10-10.30 Karl-Johan Spiik: Yhteisöohjautuvuus: Jaettu johtajuus-kirjan julkaisutilaisuus /Ringsberg

10.30-10.45 Turun Pormestari Minna Arven puheenvuoro /Aula

10.45-11.15 Keynote: Saranen Consulting Oy, Reetta Vuorinen - Miksi osaamisen uudistaminen on strategisesti tärkeää? /Ringsberg

11-14 Lounas AMK ravintolassa

12-12.45 Keynote: Miia Liesegang: Luovuus on kyky tuottaa uutta /Auditorio

12-14 Debatin semifinaali /Moriaberg

13-13.30 Hermandia: Kansainvälistyminen ja rahoitukset case Japanin markkinat /Auditorio

13-13.30 Tuottava idea - palkintojen jako /Aula

13.30-14 OP Turun seutu: Vastuullinen sijoittaminen, sijoitusjohtaja Kenneth Winberg /Dromberg

13-14.30 Heini Heinonen: International Start Koulutus /Ringsberg

14-16 DP-koulutus /Hammarbacka

14-15 Rasmus Basilier: Intro to The Authentic Content Method /Dromberg

14.15-14.45 Paneelikeskustelu: Miten vastuullisuus ja kannattavuus yhdistetään? /Auditorio

14-15 Iltapäiväkahvit /AMK ravintola

14.30-15.30 Debatin finaali / Moriaberg

15-15.30 Paimion teks­tii­lin­ja­los­tus­lai­tos: Kohti poistotekstiilien kiertotaloutta Suomessa /Ringsberg

17.30- Siirtyminen Turun Linnaan (bussikuljetus hotelli Kupittaalta)

18 -Valokuvaus Turun Linnassa

18.30-00.00 Gaala Turun Linnassa

00.00 -> Jatkot


SUNNUNTAI:

7-10 Aamupala hotellissa majoittuville

11-13.30 International Academy /Ravintola Ellin kabinetti hotellissa

1652877529383_Turku_Castle_2%C2%A9visitturku-d2lv8-me.jpg

YH­TEYS­TIE­DOT:

info@a-aluevaalikokous2022.fi


Kokoustoimisto:

Pe 15-19 la 8-14 

puh. 040 836 1696



Kokouspäällikkö:

Wilhelm Saks

wilhelm.saks@jci.fi



Ohjelmapäällikkö:

Eeva Mäki

eeva.maki@jci.fi



Gaalavastaava:

Katri Raitala

katri.raitala@jci.fi





1654765815106_AirNkk_logo_RGB_White-me.png

Mikä tämä on?



Avai­n­asia­kas­pääl­lik­kö:

Rasmus Basilier

rasmus.basilier@jci.fi



Tiedotusvastaava:

Veera Parviainen

veera.parviainen@jci.fi



Se­naat­to­rioh­jel­ma­vas­taa­va:

Kimmo Hollmén

kimmo.hollmen@jci.fi

Linkit



Tapahtumaa tukemassa::

1651828802714_Turun%20Yritt%C3%A4j%C3%A4t-me.jpg
1651829038569_Turku_Abo_Pysty_300ppi_viiva_white-me.png
1652852797859_LLV%20logo-me.jpg
1652853175720_vl%20valkoinen-me.png
1652852995759_OP_RGB_pysty_negatiivi-me.png
1663061301183_Mehila%E2%95%A0%C3%AAinen_logo_vaaka_nega-me.png
1659590689560_sivis-merkki-logo-me.png